Morawa in English

II LO Przemysl, Poland

Konkurs ‘Day By Day’

 Jeśli jesteś uczniem gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej zapraszamy Cię do udziału w VII ogólnopolskim konkursie językowym na angielskojęzyczną kartkę z pamiętnika organizowanym przez szkołę języków obcych GLOSSA.

daybyday2

Dla nas nie ma znaczenia czy uczysz się angielskiego w szkole, czy chodzisz na prywatne lekcje, czy sam w domowym zaciszu poznajesz nowe słówka i zgłębiasz tajniki angielskiej gramatyki. Nie jest także istotne to, czy znasz angielski na poziomie zaawansowanym czy też niedawno rozpocząłeś naukę. Ważne, byś odważył się myśleć i pisać po angielsku – nie jutro, nie za miesiąc, nie dopiero na studiach – lecz już dziś!

Możesz opisać kilka dni ze swojego życia, a jeśli uważasz że nic ciekawego Ci się nie przytrafiło możesz stworzyć i opisać fikcyjnego bohatera, którego dni są pełne fascynujących przeżyć i sytuacji.

Uczestnicząc w konkursie “Day by Day” będziesz miał okazję udoskonalić swoją znajomość języka, zdobyć prestiżowy dyplom uczestnictwa w konkursie, zaprezentować swoją pracę tysiącom młodych ludzi uczestniczących w konkursie, a także wygrać atrakcyjne nagrody, między innymi wyjazd do Anglii, Irlandii lub na Maltę na intensywny kurs językowy, podczas którego będziesz miał szansę zobaczyć wspaniałe miejsca, poznać ludzi z całego świata i… nauczyć się więcej angielskiego niż w Polsce przez wiele miesięcy.

Uczeń na stronie internetowej wybranej wersji językowej konkursu (w którym bierze udział) powinien samodzielnie zarejestrować/zalogować się za pomocą opcji ‘zgłoszenie’ (lewy panel menu). Następnie wybrać odpowiednią Szkołę oraz Nauczyciela oraz załączyć pracę. Prace konkursowe (zapisane w formacie doc, pdf lub rtf) należy przesyłać wyłącznie poprzez swoje konto (utworzone przez stronę konkursową) w terminie od 01.12. do 31.03.

  1. Tematyka konkursu jest w dużym stopniu dowolna. Praca może składać się z opisu kolejnych dni lub też wybranych dni tygodnia, miesiąca czy nawet roku. Głównym bohaterem pamiętnika może być autor, ale także osoba fikcyjna, którą do życia powoła autor.
  2. Forma graficzna prac jest dowolna i nie podlega ona ocenie.
  3. Prace nadesłane na konkurs muszą stanowić od początku do końca twórczość własną uczestnika konkursu. Prace nadesłane na konkurs nie mogą w żadnej swojej części stanowić plagiatu lub być kopią jakichkolwiek innych utworów lub fragmentów innych utworów ani prac zgłaszanych do Konkursu w poprzednich edycjach.
  4. Prace powinny zawierać od 7200 do 9000 znaków (licząc ze spacjami). Prace nie spełniające tego warunku nie wezmą udziału w walce o nagrody.

Regulamin konkursu
Nagrody konkursowe
Informacje
Zgłoszenie

Uczniowie zainteresowani konkursem proszeni są o kontakt z nauczycielem uczącym.

daybyday3

Advertisements

Single Post Navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Morawa bloggt auf Deutsch!

für alle in der Schule, die Deutsch mögen

AnswerIt

Funny pictures & cartoons to make you smile.

Discover True Learning English

One Step To Better English

Gramorak's Blog

A haven for grammar bunnies

Luke's ENGLISH Podcast

Listen to Real British English

English with Jennifer

A blog for teachers

Learn British English

New material at http://www.learnbritishenglish.co.uk/ from April 2013